Egyptians in the World ...                      CALENDAR

COLOGNE JUNIOR   

 

FINALS

Boys U13
[5/8] Vivaan Shah
(Ind) 3-2 [33/64] Mahmoud Taher 9-11 11-8 7-11 14-12 11-7

Girls U15
[17/24] Malak Khafagy
3-2 [25/32] Nardine Sameh Garas 8-11, 11-8, 7-11, 12-10, 11-4

Girls U13
[13/17] Nour Khafagy
3-1 [5/8] Kaavya Bansal (Ind)  11-8, 11-3, 14-16, 11-9

Day 3

Girls U13 Final
[13/17] Nour Khafagy
3-1 [5/8] Kaavya Bansal (Ind)  11-8, 11-3, 14-16, 11-9
Girls U13 3/4 Play-Off
[5/8] Lauren Baltayan v [5/8] Eva Karolina Salzman (Usa)

Boys U13 Semis
[33/64] Mahmoud Taher
3-1 [13/16] Ayaan Vaziralli (Ind) 10-12, 11-8, 11-3, 11-5

Girls U13 Semis
[5/8]
Kaavya Bansal (Ind) 3-0 [5/8] Lauren Baltayan              11-7, 11-3, 11-3
[13/17] Nour Khafagy
3-0 [5/8] Eva Karolina Salzman (Usa)     11-2, 11-3, 11-5

Girls U15 - Semis
[17/24] Malak Khafagy
v [1] Lianka Radzyminski              11-7, 11-8, 11-3
[25/32] Nardine Sameh Garas v [2] Ella Galova (Svk)      11-3, 11-5, 11-5

Day 2

Boys U13 Quarters
[33/64] Mahmoud Taher
3-0 [1] Axel Diet (Fra)    11-4, 11-8, 9-11, 11-3
[5/8] Vivaan Shah
3-0 [33/64] Seif Abdelhamed            11-9, 11-9, 11-7

Girls U13 Quarters
[5/8] Lauren Baltayan
3-0 [1] Amelie Haworth                    11-6, 11-7, 11-6
[13/17] Nour Khafagy
3-0 [9/12] Rose Lucas-Marcuzzo (Fra) 11-3, 11-4, 11-7

Girls U15 - Quarters
[17/24] Malak Khafagy
3-0 [3/4] Asia Harris        11-5, 11-8, 11-7
[25/32] Nardine S. Garas 3-0 [9/12] Kara Lincou  11-8, 11-4, 11-1

Day 2

Boys U13 Round 2
[33/64] Mahmoud Taher
3-0 [33/64] Luhann Groenewald (Rsa)  11-5, 11-5, 11-3
[33/64] Seif Abdelhamed 3-0 [13/16] Malthe Noertoft Laursen 11-4, 11-1, 11-2

Girls U13 Round 1
[5/8] Lauren Baltayan
3-0 [9/12] Anna Guliaieva (Ukr) 11-1, 11-3, 11-2
[13/17] Nour Khafagy 3-0 [3/4] Sara Nedič (Slo)  11-3, 11-5, 11-6

Girls U15 - Round 2
[25/32] Uditi Mishra
(Ind) 3-0 [17/24] Nancy Elmansi    11-7, 11-9, 11-6
[17/24] Malak Khafagy 3-0 [5/8] Riana Alexova (Cze)    11-5, 11-1, 11-8
[25/32] Nardine S. Garas 3-0 [17/24] Clementine Campbell (Usa) 11-3, 11-3, 11-1

Day 1
Boys U13 Round 1
[33/64] Mahmoud Taher
3-0 [5/8] Sebastian Hylland (Nor)   11-5, 11-9, 11-5
[3/4] Antonin Romieu
(Fra) 3-0  [17/24] Eyad Hossam         11-2, 11-6, 11-5
[33/64] Seif Abdelhamed
3-0 [2] Trofim Aleshin (Rus)           11-5, 11-7, 11-4

Boys U15 - Round 1
[33/64] Mohamed Ismail
3-0 [5/8] Karl Bundy (Swe)         11-1, 11-2, 11-1
[25/32] Omar Tawfik 3-0 [33/64] Viggo Fält (Swe)             11-1, 11-8, 11-6

Girls U15 - Round 1
[17/24] Nancy Elmansi
3-0 [13/16] Ana Munos (Fra)         11-3, 11-7, 11-2
[17/24] Malak Khafagy 3-0 [9/12] Kacey Mollenkopf (Usa)  11-6, 11-5, 11-5
[25/32] Nardine Sameh Garas 3-0 [5/8] Moa Bönnemark (Swe)  11-3 11-7 11-4

Boys U13 - Qualifying
[33/64] Mahmoud Taher
3-0 [25/32] Benjamin Durieux (Fra)  11-0, 11-0, 11-1
[17/24] Eyad Hossam 3-0 [33/64]Noa Gilardot Borde (Fra)  11-4, 11-1, 11-0
[33/64] Seif Abdelhamed 3-0 [25/32] Tomás Vallejo (Ger)  11-3, 11-2, 11-2

Girls U13 - Qualifying
[13/17] Nour Khafagy 3-0 [13/17] Claire Barnett Pellegrino (Usa) 11-3 11-5 11-6

 

Powered by SquashSite

www.PharaohSquash.com